SELÇUKLU KOOPERATİFİNDEN MUHTEŞEM TEMEL ATMA TÖRENİ

 

Sivas Selçuklu Kooperatifi muhteşem bir törenle temellerini attı.
İnşaat alanında yapılan temel atma törenine Sivas Valisi Veysel Dalmaz’ın yanı sıra çok sayıda davetli ve üyeler katıldı.
Sivas Valisi Veysel Dalmaz’da törende yaptığı konuşmada, kooperatifçiliğin bir dayanıyma mekanizması olduğunun altını çizerek, “ Damlaya damlaya göl olacak. Ancak bu damlalar ne kadar büyük olursa o kadar çabuk göl olur. Bu yüzden kooperatif yönetimi ve üyeler bunu göz ardı etmesin” dedi. Vali Veysel Dalmaz, Necmettin Apaydın’a yaptığı çalışmalar ve yatırımlar dolayısı ile tebrik ederek, “ Allah utandırmasın” temennisinde bulundu.
Alperen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Apaydın’da törende yaptığı konuşmada, 75 trilyonluk bir yatırımdan söz ettiklerini belirterek, “ Yaptıklarımız ortada. Kayseri’de büyük inşaat projelerine imza attık. Bundan sonrada atmaya devam edeceğiz. Sivas’ta da kurulan Selçuklu Konut Yapı Kooperatifi orta ve dar gelirli insanları ev sahibi yapmak için yola çıktı. İnşallahda bunda başarılı olacak. Bende Alperen İnşaat olarak Sivas’a yatırım yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Burada yapacağım yatırım miktarı yaklaşık 75 trilyon lirayı bulacak. Bunun Sivas’a katkısının büyük olacağını düşünüyorum. Şimdiye kadar verdiğimiz sözlerde durduk. Bundan sonrada duracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.
Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin Çoban’da, Selçuklu kooperatifi ve Necmettin Apaydın’a teşekkür ederek, Sivas’ta kurulan ve temeli atılan kooperatifin hayırlısı ile tamamlanmasını diledi.
Törende konuşan Sivas Selçuklu Kooperatifi Başkanı Bekir Çöl, Kayseri’den gelerek Sivas’a yatırım yapan Alperen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Apaydın’a teşekkür ederek, “ Biz Selçuklu kooperatifi olarak ilimizde mevcut olan konut açığını kapatmak için çalışacağız” dedi.
Törende bazı siyasi parti temsilcileri de konuşma yaparak kooperatife başarılar diledi.
Kooperatif 2. Başkanı Ertuğrul Kuşderci ve Muhasip Üye Cengizhan Erol ile Alperen İnşaat yöneticilerinden Salih Apaydın’ın da hazır bulunduğu törenlerde kurban kesilerek dua edildi. Temele ilk betonuda Vali Veysel Dalmaz, Necmettin Apaydın ve bazı yöneticiler birlikte koydu. Tören sonunda davetlilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.
Temel atma töreni sonrasında Alperen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Apaydın üyelerin büyük ilgisi ile karşılaşırken, sorulan soruları yanıtladı.